Gronów. Wypadek samochodu osobowego.

W dniu 18 kwietnia 2020 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu osobowego w miejscowości Gronów. Do zgłoszenia zostały zadysponowane zastępy z JR-G Świebodzin oraz OSP Poźrzadło.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy jadący z Łagowa w kierunku Gronowa uderzył lewym bokiem w drzewo. Samochód w wyniku uderzenia został obrócony przodem w kierunku Łagowa i znajdował się na poboczu dociśnięty do drzewa. Samochodem podróżowała jedna osoba. Po dotarciu do osoby poszkodowanej i przeprowadzeniu badania czynności życiowych stwierdzono ich brak i podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Lekarz pogotowia stwierdził zgon.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu zwłok przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po zakończeniu działań ratowniczych jednostka OSP Poźrzadło, która pozostała na miejscu usunęła i spłukała pozostałości powypadkowe z drogi.