Świebodzin. Zderzenie składu pociągu towarowego z samochodem ciężarowym.

W dniu 26 kwietnia 2019 r. doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem ciężarowym na przejeździe kolejowym przy ul. Sobieskiego w Świebodzinie.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG Świebodzin oraz OSP Rusinów i OSP Ołobok. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed osobami postronnymi, dotarciu do elektrowozu w celu sprawdzenia, czy maszynista nie odniósł obrażeń ciała i czy nie doszło do ewentualnego rozszczelnienia, któregoś ze zbiorników. Maszynista nie odniósł obrażeń ciała, nie doszło do rozerwania płaszcza zbiorników, jedynymi widocznymi uszkodzeniami było uszkodzenie przodu elektrowozu i uszkodzenia płaszcza termicznego zbiornika w drugim wagonie. Dodatkowo rota dokonująca rozpoznania przekazała KDR informację o wykolejeniu jednego z wózków wagonu. Dokonano pomiaru stężenia gazów niebezpiecznych w atmosferze czujnikami wielogazowymi – zagrożeń nie stwierdzono. Maszynista po uderzeniu w ciężarówkę dał sygnał pozostałym składom o zaistniałym zdarzeniu, ruch został wstrzymany w obu kierunkach. SKKP polecił dyżurnemu PKP o konieczności wyłączenia zasilania w sieci trakcyjnej.
Pomoc drogowa przy użyciu holownika usunęła pozostałości naczepy z przejazdu kolejowego i odholowała ją na pobliski parking. Granulat i elementy naczepy uprzątnął właściciel samochodu ciężarowego. Przybyłe służby kolejowe odholowały nieuszkodzone wagony na bocznicę.