Wolimierzyce. Kolejne spotkanie edukacyjno-informacyjne.

Tym razem, w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – obudź czujność”, w dniu 31 stycznia 2017 r. mł. asp. Damian Baranowski spotkał się z mieszkańcami wsi Wolimierzyce (gmina Szczaniec).

Przybyli na spotkanie z uwagą słuchali prelekcji nt. śmiertelnego zagrożenia ze strony tlenku węgla, jak zapobiegać i postępować w przypadku podejrzenia zatrucia tym gazem.

Pamiętaj, nie bagatelizuj objawów duszności, bólów głowy, nudności, osłabienia, przyśpieszenia czynności serca, ponieważ mogą być sygnałem, że ulegasz zatruciu czadem. W takiej sytuacji natychmiast przewietrz mieszkanie, w którym się znajdujesz, wyjdź na zewnątrz, zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny, wezwij straż pożarną i zasięgnij porady lekarskiej.

Jak śmiertelny jest czad? Oto kilka ostatnich wiadomości z kraju:

TVN24; 03 lutego 2018 r.: Ciała trzech osób zostały odnalezione w piątek wieczorem w mieszkaniu przy ul……. w Łodzi. Prawdopodobnie są to ofiary zatrucia czadem.;

elblag24; 1 lutego 2018: Do zatrucia tlenkiem węgla doszło dziś w mieszkaniu przy ul……. w Elblągu. Na szczęście starsza kobieta, mimo iż zaczęła tracić przytomność, zdołała wezwać pomoc.

RMF24; Środa, 10 stycznia 2018 r.: Dwóch martwych mężczyzn znaleziono w budynku mieszkalnym w Długomiłowicach. Według wstępnych ustaleń, powodem ich śmierci było zaczadzenie.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Zamontuj czujnik tlenku węgla.