Przełazy. Pożar garażu.

Do pożaru doszło 30 października 2017 r.

Dochodziła godzina 19.20 gdy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie zadzwonił mieszkaniec Przełaz informując, że zapalił się ciągnik w garażu. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy gaśnicze i podnośnik hydrauliczny świebodzińskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, 1 zastęp z OSP Lubrza oraz 1 zastęp z OSP Mostki.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że ogniem objęty jest  murowany garaż kryty blachą a w nim ciągnik rolniczy Ursus oraz zaparkowany obok samochód osobowy VW Passat. Palący się garaż znajdował się w ciągu budynków gospodarczych. Zagrożona była również drewniana wiata na sąsiedniej posesji.

Wskutek pożaru całkowicie spłonął garaż wraz z ciągnikiem oraz znajdującą się wewnątrz pilarką do drewna i spawarką. Ogień strawił także samochód osobowy. W wyniku temperatury nadpaleniu uległy drewniane elementy wiaty. Pogorzelisko dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną. Zarzewi ognia nie stwierdzono.

Dzień później przed godziną 18.tą do SKKP wpłynęła informacja o pożarze w tym samym miejscu. Początkowo sądzono, że pożar nie został dokładnie dogaszony. Dokładne oględziny kierującego działaniem tę hipotezę wykluczyły. Wszystko wskazywało na ewidentne podpalenie.

Sprawą zajęła się świebodzińska Policja.