Poważny wypadek między Myszęcinem a Szczańcem.

Do zdarzenia doszło w czwartek 31 sierpnia 2017 r. na drodze powiatowej 1211F między Myszęcinem a Szczańcem kwadrans przed godziną 15. Zgłaszający informował, że są osoby ranne i uwięzione. Do zdarzenia zadysponowano zastępy świebodzińskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i OSP Szczaniec.

Po dojeździe potwierdzono zdarzenie i po rozpoznaniu stwierdzono, że samochodem osobowym, który uderzył w drzewo podróżowały 3 osoby dorosłe. Dwie z nich znajdowały się już poza autem. Jedna z nich uskarżała się na ból pleców i barku. Wewnątrz pojazdu w przestrzeni między przednimi siedzeniami a tylną kanapą znajdowała się kobieta z widocznymi obrażeniami twarzy i kończyn, uskarżała się także na ból kręgosłupa. Aby bezpiecznie ewakuować kobietę z rozbitego auta strażacy zmuszeni byli przy użyciu narzędzi hydraulicznych usunąć słupek z tylnymi drzwiami. Ewakuowaną kobietę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala w Zielonej Górze, drugą zespół ratownictwa medycznego karetką do szpitala w Świebodzinie. Kierowca nie wymagał pomocy medycznej.

Wszystko wskazuje, że przyczyną wypadku prawdopodobnie było zjechanie na nieutwardzone pobocze i stracenie panowania nad pojazdem.