Radoszyn. Wypadek drogowy.

Trzy osoby, w tym 10.letnie dziecko, zostały ranne w wypadku drogowym.

Do zdarzenia doszło w piątek 01 września 2017 r. na drodze wojewódzkiej nr 276 między Świebodzinem a Radoszynem. Zgłoszenie do stanowiska kierowania straży pożarnej w Świebodzinie z informacją o osobach uwięzionych w pojeździe wpłynęło z WCPR w Gorzowie Wlkp. o godzinie 19.30.

Na ratunek zadysponowano dwa zastępy świebodzińskiej Jednostki Ratowniczo-gaśniczej. Po dojeździe we wskazane miejsce stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym Peugeot 406 na świebodzińskich numerach rejestracyjnych na łuku drogi nie opanował pojazdu i uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały cztery osoby, które przy pomocy postronnych kierowców opuściły auto przed przybyciem służb ratowniczych. 37.letni kierowca uskarżał się na ból w klatce piersiowej, 36.letnia pasażerka na ból biodra zaś 10.letni chłopiec miał obrażenia twarzy.

Strażacy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy i przekazali przybyłym zespołom ratownictwa medycznego. Decyzją lekarza zostali przetransportowani do szpitali w Świebodzinie i Zielonej Góry.