Kamieniec Ząbkowicki. Nasi strażacy na RESCUE DAY’S.

W dniach od 30.06.2017 r. do 01.07.2017 r. w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego pod nazwą „Rescue Days”. W dwudniowych zmaganiach uczestniczyli strażacy ratownicy z tut. Komendy: kpt. Piotr Pietrzak i st. sekc. Marek Węglarski oraz 218 innych uczestników z obszaru Polski, 18 instruktorów i 56 wraków. 

Spotkali się po to, aby doskonalić swoje umiejętności w różnych typowych i nietypowych sytuacjach które mogą wystąpić w ich codziennej służbie. Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego odbywają się od kilku lat w rożnych miejscach Polski. Strażacy ratownicy z całego kraju, a także z poza naszych granic zmagają się ze scenariuszami przygotowanymi przez międzynarodowy zespół instruktorów firmy Weber Hydraulik.

Dzięki zorganizowanym warsztatom strażacy ratownicy mają możliwość wymiany doświadczeń oraz poznania nowych technik ratowniczych, które są niezbędne podczas prowadzenia działań przy nowoczesnych pojazdach, zbudowanych w oparciu o najnowsze technologie. A zaplanowane scenariusze są odzwierciedleniem zdarzeń, z którymi strażacy zmagają się podczas codziennej służby.

W tym roku udało nam się zorganizować wyjazd dla dwóch ratowników z naszej jednostki.