Świebodzin. Pożar sklepu w centrum miasta.

Wtorek 7 lutego 2017 r., dochodziła godz. 21.30 gdy dyżurny stanowiska kierowania otrzymał telefoniczną informację o wydobywającym się dymie z przewodów wentylacyjnych nad jednym ze sklepów przy ul. Kościelnej w Świebodzinie. Do sprawdzenia sytuacji natychmiast wysłał dwa zastępy gaśnicze.

Po dojeździe we wskazane miejsce stwierdzono, że z kominów wentylacyjnych na płaskim dachu parterowego obiektu handlowego unosi się ciemny dym o woni palonych materiałów sztucznych. Lokal był zamknięty, wewnątrz nie było widać ognia lecz na oknach zauważono skraplającą się parę wodną.

Strażacy w celu sprawdzenia zagrożenia przystąpili do wyważenia drzwi. Po ich sforsowaniu z pomieszczenia buchnęły kłęby gęstego dymu. Wyłączono zasilanie elektryczne. Rota w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpiła do lokalizacji źródła ognia. Okazało się, że pożar powstał przy pozostawionym włączonym grzejniku elektrycznym.

Wskutek pożaru spaleniu bądź zniszczeniu uległo około 2,5 tys. par butów. Okopcony został cały lokal. Pożar strawił także sklepowy komputer i kasę fiskalną.

Wszystko wskazuje na to iż, przyczyną powstania pożaru mógł być elektryczny piecyk pozostawiony bez dozoru w pobliżu materiałów palnych bądź przegrzanie lub zwarcie instalacji elektrycznej zasilającej grzejnik.