Świebodzin. Kolejne wypadki z udziałem motocyklistów.

W środę 31 sierpnia 2016 roku przed godziną 11. otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu motocyklisty przez samochód osobowy na ulicy Świerczewskiego w Świebodzinie. Do zdarzenia zadysponowany został zespół ratownictwa medycznego i dwa zastępy świebodzińskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Po dojeździe we wskazane miejsce potwierdzono zdarzenie. Na drodze leżał uszkodzony motocykl Yamaha, opodal stał samochód osobowy Peugeot z zarysowanym bokiem od strony pasażera. Przybyły lekarz nie stwierdził konieczności hospitalizacji 30.letniego motocyklisty. Obrażeń nie doznała także trójka podróżujących osobówką.

Wskutek kolizji z motocykla nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych, które zostały usunięte przez strażaków. Jak się okazało, kierujący Peugeotem podczas manewru skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu.

Mniej szczęścia w sobotę 3 września 2016 roku miał motocyklista z Rogozińca. Kwadrans przed godziną 21. mężczyzna na prostym odcinku drogi powiatowej 1213F między Rogozińcem a Chociszewem stracił panowanie nad kierowaną Hondą i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnej strony samochodem osobowym Peugeot 407.

W działaniach ratowniczych wespół z zespołem ratownictwa medycznego uczestniczyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrówki Wlkp. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren zdarzenia, ratownicy medyczni zajęli się poszkodowanym motocyklistą. 28.letniego kierowcę jednoślada ze złamaną kością udową na dalsze leczenie przewieziono do świebodzińskiego szpitala. Lekarz podjął także decyzję o szczegółowym przebadaniu w warunkach szpitalnych niemowlę w wieku 1 miesiąca oraz chłopca w wieku 5 lat podróżujących osobówką.

Po zakończeniu czynności przez policyjnych techników strażacy usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe. Droga wyłączona była z ruchu przez blisko 2,5 godziny.