Świebodzin. Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Natalia Zacharska i Kamil Biegała z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszynku, Janek Pietkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, gimnazjalista ze Zbąszynka Karol Wierzbicki, Andżelika Grzechowiak z Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie oraz Wojciech Perz z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu reprezentować będą powiat świebodziński na eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Eliminacje powiatowe odbyły się w czwartek 19 marca 2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. W tegorocznym turnieju w szranki stanęło 20 zawodników.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych tj.: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Ich zmagania oceniało jury w składzie: bryg. Dariusz Paczesny, druh Leszek Parandyk oraz st. asp. w st. spocz. Jerzy Wrzesień.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

 Organizatorem turnieju był Oddział Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa PSP oraz Starosta świebodziński.

Komitet organizacyjny Turnieju składa podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju oraz uczestnikom i ich opiekunom za właściwe przygotowanie do udziału w eliminacjach.

Wszystkim życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się w dniu 25 kwietnia w Międzyrzeczu.

bryg. Dariusz Paczesny