Myszęcin. Tragiczny wypadek na drodze.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło nad ranem 15 marca 2015 roku na drodze krajowej nr 92 na wysokości miejscowości Myszęcin.

Tuż przed godziną piątą otrzymaliśmy informację o zderzeniu dwóch aut osobowych. Zgłaszający informował o trzech osobach rannych, w tym o krytycznym stanie jednej z nich. Na ratunek natychmiast wyruszył zespół pogotowia ratunkowego i dwa zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia VW Passata na tureckich numerach rejestracyjnych z Toyotą RAV 4 na numerach łotewskich.

Przy Passacie, bez oznak życia leżał mężczyzna. Natychmiast przystąpiono do reanimacji. Niestety, przybyły lekarz stwierdził zgon Turka. Wskutek wypadku poważnie ranni zostali dwaj mężczyźni. 32.letni obywatel Turcji doznał urazu śródczaszkowego a 42. letni Łotysz złamania podudzia. Obu hospitalizowano w świebodzińskim szpitalu.

Siła zderzenia była ogromna. Deformacja komór silników aut nie pozwalała na ich identyfikację. Z VW wyrwana została butla instalacji gazowej. Na szczęście nie stwarzała zagrożenia.

Po zakończeniu czynności policyjnych techników i prokuratora strażacy zneutralizowali wyciekłe płyny eksploatacyjne i uprzątnęli z drogi pozostałości powypadkowe.