Ołobok. Wypadek na moście.

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym, jak auto osobowe uderzyło w metalowe bariery na moście w Ołoboku. Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 marca 2015 r.

Tuż przed północą dyżurny świebodzińskiej policji poinformował służby ratownicze o wypadku samochodu osobowego na moście w Ołoboku w kierunku Borowa (gmina Skąpe). W samochodzie miała być uwięziona osoba.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz jeden z miejscowej ochotniczej straży pożarnej. Na ratunek wyjechał także zespół pogotowia ratunkowego. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że w bariery ochronne na moście rzeki Ołobok uderzył samochód osobowy Peugeot 106 na dolnośląskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżował mężczyzna i dwie kobiety. Kierowca i jedna z pasażerek opuścili pojazd samodzielnie przed przybyciem ratowników. Druga pasażerka pozostawała w samochodzie, jednak nie była uwięziona.

Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz oświetlenia terenu działań. Pogotowie ratunkowe do świebodzińskiego szpitala na obserwację przetransportowało 16.letnią dziewczynę i mężczyznę – 28.letniego kierowcę.

Podróżujący mieli szczęście, że bariera ochronna była solidnej konstrukcji. Gdyby nie to podróż zapewne zakończyliby w rzeczce.