Sieniawa. Śmierć motocyklisty.

Do tragicznego wypadku motocyklisty doszło w niedzielę 14 września 2014 r. Około godziny 17.25 na prostym odcinku drogi powiatowej numer 1236F kierujący motocyklem Honda CBR 900 wyjeżdżając z Sieniawy w kierunku Łagowa zjechał na pobocze i uderzył w betonowy słup energetyczny.

Pierwsza informacja o wypadku wpłynęła do dyżurnego pogotowia ratunkowego o godzinie17:22. Zgłaszający mówił: „Trupa mam na drodze. Motocyklista uderzył w słup, nie żyje…”. Dyżurny poinformował o zdarzeniu dyspozytora straży pożarnej.

Na ratunek natychmiast wyruszyły dwa zastępy świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej i zespół medyczny. Po dojeździe we wskazane miejsce oczom ratowników ukazał się makabryczny obraz. 15 metrów od słupa leżał motocyklista ze zmasakrowaną głową i urwaną ręką, 100 metrów dalej zatrzymał się wrak maszyny. Lekarz nie miał wątpliwości w stwierdzeniu zgonu 37.letniego kierowcy, mieszkańca gminy Łagów.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zwłoki do czasu przybycia prokuratora a po zakończeniu czynności prokuratora i grupy policyjnych techników zneutralizowali wyciekły z silnika olej oraz usunęli pozostałości powypadkowe.

Co było przyczyną wypadku… brawura, defekt jednośladu czy zasłabnięcie motocyklisty ustali policyjne dochodzenie.

bryg. Dariusz Paczesny
oficer prasowy komendanta powiatowego PSP
w Świebodzinie.