Świebodzin. Kolejna tragedia na drodze.

Do kolejnej w ostatnim czasie tragedii na drogach powiatu świebodzińskiego doszło w poniedziałek 24 listopada 2014 r. W wypadku zginęła 21.letnia kobieta

O godzinie 22.17 dyspozytorka świebodzińskiego pogotowia ratunkowego przyjęła zgłoszenie o wypadku na 73 kilometrze drogi krajowej nr 92 w miejscowości Wityń.

Dzwonił kierowca ciężarówki informując, że pod jego auto wpadł samochód osobowy, wewnątrz którego znajduje się kobieta. Jej stan oceniał na bardzo ciężki. Sugerował także konieczność udziału straży pożarnej celem wydobycia rannej.

Na ratunek natychmiast zadysponowano dwa zastępy świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej i zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy na miejsce zdarzenia dotarli już po czterech minutach.

Okazało się, że pod ciągnik siodłowy z naczepą wjechał Opel Zafira. W osobówce, na miejscu kierowcy znajdowała się młoda kobieta. Strażacy bez konieczności użycia sprzętu hydraulicznego otworzyli drzwi auta i w asekuracji ratowników medycznych ewakuowali ją na zewnątrz pojazdu celem udzielenia pierwszej pomocy. Niestety, lekarz stwierdził jej zgon. Zginęła na miejscu po zderzeniu z potężną ciężarówką wyładowaną 25.tonowym ładunkiem. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

W tym zdarzeniu brało udział jeszcze jedno auto. Kobieta, kierująca osobowym Daewoo Tico, przejeżdżając obok wypadku najprawdopodobniej pod wpływem emocji straciła panowanie nad samochodem doprowadzając do uderzenia w barierę rozdzielającą pasy ruchu. Na szczęście nie doznała obrażeń.

Okoliczności i przebieg wydarzeń ustala policyjne dochodzenie.

bryg. Dariusz Paczesny
zastępca komendanta powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej
w Świebodzinie