Świebodzin. Mistrzostwa strażaków w badmintonie.

W czwartek 10 maja 2012 r. w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbyły się VII Mistrzostwa Strażaków Województwa Lubuskiego w Badmintonie o puchar Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie.

Badminton to dyscyplina która ma dwa oblicza. Z jednej strony można ją uprawiać rekreacyjnie z drugiej zaś wyczynowo czego dowodem jest zakwalifikowanie jej do programu igrzysk olimpijskich w 1992 roku.

Trenując badmintona rekreacyjnie wpływasz na rozwój swojej sprawności fizycznej a przede wszystkim doskonalisz szybkość, wytrzymałość oraz płynność ruchów (koordynacja). Ponadto badminton to doskonały sposób na spędzanie aktywnie czasu wolnego.

Traktując badmintona wyczynowo sprawisz że stanie się on sportem wysoko kwalifikowanym wymagającym od zawodnika wysokiego poziomu motorycznego a przede wszystkim osiągnięcie maksymalnej mocy anaerobowej, koordynacji ruchowej i wydolności całego organizmu.

Łącząc te dwa oblicza należy stwierdzić iż główną domeną tej gry jest prędkość i różnorodność uderzenie. Badminton jest dyscypliną dynamiczną a zarazem bardzo interesującą w której wygrywa ten kto wykaże się lepsza precyzją uderzeń, dobrym czasem reakcji, sprytem oraz odpowiednią wytrzymałością . Wszystkie te cechy możesz doskonalić w mniejszym lub większym stopniu trenując badmintona rekreacyjnie lub sportowo.

W świebodzińskim turnieju brało udział 5 zespołów: Świebodzin, Gorzów Wlkp., Krosno Odrz., Sulęcin i Wschowa.
Naszą komendę reprezentował Dariusz Kałużny i Ireneusz Żurek.

Turniej był bardzo zacięty. Wszyscy walczyli fair play. O roztrzygnięciu meczu wiele razy decydowała walka deblowa.

Ostateczne wyniki kształtują się następująco:

1 miejsce – Krosno Odrz.
2 miejsce – Świebodzin
3 miejsce Sulęcin
4 miejsce Wschowa
5 miejsce Gorzów Wlkp.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.

mł. bryg. D. Paczesny