Świebodzin. Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Arkadiusz Kałużny ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Świebodzinie, Angelika Szymandera z I Gimnazjum w Zbąszynku oraz Monika Krystianc z LO ZST w Zbąszynku reprezentować będą powiat świebodziński na eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Eliminacje powiatowe odbyły się w czwartek 13 marca 2008 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.

W tegorocznym turnieju uczestniczyło 12 zawodników:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
– Arkadiusz Kałużny – PSP Nr 7 w Świebodzinie

II grupa wiekowa (gimnazja):
– Angelika Szymandera – I Gimnazjum w Zbąszynku
– Krzysztof Roszak – Gimnazjum w Radoszynie
– Ewelina Michna – I Gimnazjum w Zbąszynku

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):
– Monika Krystianc – LO ZST w Zbąszynku
– Agnieszka Krystianc – OSP Zbąszynek
– Arkadiusz Mikołajczak – ZSZ w Świebodzinie
– Tomasz Bożyk – ZSZ w Świebodzinie
– Dawid Sołtusik – ZSL w Rogozińcu
– Karol Iwanowski – OSP Zbąszynek
– Marcin Matuszewski – ZSZ w Świebodzinie
– Krzysztof Podpieniak – ZST w Zbąszynku

Ich zmagania oceniało jury w składzie: st. kpt. Janusz Drozda, druh Leszek Parandyk oraz st. asp. w st. spocz. Jerzy Wrzesień.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz praktycznych znajomości posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych tj.: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem turnieju był Oddział Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa PSP oraz Starosta świebodziński.

Komitet organizacyjny Turnieju składa podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju oraz uczestnikom i ich opiekunom za właściwe przygotowanie się do uczestnictwa w eliminacjach.

Wszystkim życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich i XXXI finale krajowym włącznie, który w tym roku odbędzie się w dniach 15 – 18 maja w Krynicy Zdroju (woj. małopolskie).

mł. bryg. Dariusz Paczesny