Odejście na zaopatrzenie emerytalne st. ogn. Remigiusza Zglinieckiego

W dniu 30 listopada 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie odbyło się uroczyste pożegnanie st. ogn. Remigiusza Zglinieckiego, który z dniem 1 grudnia po 22 latach służby przechodzi na zaopatrzenie emerytalne.

Pan st. ogn. Remigiusz Zgliniecki rozpoczął służbę w strukturach pożarniczych 1 grudnia 1996 r. Przez cały okres służby w ochronie przeciwpożarowej pracował w systemie zmianowym. W czasie wykonywania zadań służbowych brał bezpośredni udział we wszelkich działaniach ratowniczych. Jako dyżurny stanowiska kierowania zajmował się przyjmowaniem, analizowaniem i ewidencjonowaniem zgłoszeń, meldunków i informacji oraz dysponowaniem sił i środków do zdarzeń. Odpowiednio wykorzystywał doświadczenie na stanowisku kierowania podczas koordynacji bezpośrednich działań ratowniczo-gaśniczych w zakresie likwidacji zagrożeń na terenie powiatu, dzięki wyjątkowej znajomości rejonu operacyjnego.

W związku z przejściem na emeryturę, życzenia koledze Remigiuszowi złożyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na czele z Komendantem Powiatowym oraz koledzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej .

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową służbę oraz życzymy dalszych sukcesów zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym.

Informację wprowadził kpt. mgr inż. Sebastian Piotrowski