Szczaniec. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

 

W niedzielę 23 września 2018 roku na boisku sportowym w miejscowości Szczaniec odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP gminy Szczaniec. W tegorocznej edycji w szranki stanęły 3 jednostki OSP (Opalewo, Smardzewo i Szczaniec) wystawiając drużyny w grupie „A” mężczyzn, które rywalizowały w dwóch konkurencjach. Pierwszą była sztafeta 7 x 50 metrów z przeszkodami, po której odbyło się ćwiczenie bojowe.

Walka o cenne sekundy była bardzo zacięta. Komisję sędziowską tworzyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straże Pożarnej ze Świebodzina pod kierownictwem st. kpt. Dariusza Kałużnego, któremu asystowali mł. bryg. Marcin Bohuszko, kpt. Sebastian Piotrowski, mł. asp. Wojciech Twardowski oraz ogn. Jolanta Drewniak.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
1. miejsce – OSP Szczaniec;
2. miejsce – OSP Opalewo;
3. miejsce – OSP Smardzewo.

Zawody były także okazją do odznaczeń zasłużonych i wyróżniających się druhów.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego „Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczyło:
– złotym – dh Wojciech Twardowski;
– srebrnym – dh Roman Migoń.

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świebodzinie odznaką „Strażak Wzorowy” uhonorowało:
– dh Michał Wencel.

Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Szczańcu nadało odznaki:
– „Za Wysługę 60 Lat” dh Jerzy Wrzesień;
– brązową „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” dh Konrad Ratajczak.

Po wręczeniu odznaczeń i pucharów każdy mógł dielektować się pyszną strażacką grochówką uważoną przez szczanieckie Koło Gospodyń Wiejskich.

Zawodom bacznie przyglądał się Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie bryg. Dariusz Paczesny, który wysoko ocenił poziom ich przygotowania.