Groźny wypadek pod Lubinickiem.

Trzy osoby poważnie ranne, dwa rozbite samochody osobowe to skutek wypadku, do którego doszło wieczorem 23 sierpnia na drodze wojewódzkiej nr 303 w okolicy miejscowości Lubinicko.

Zgłoszenie o czołowym zderzeniu pojazdów do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Świebodzinie wpłynęło z WCPRu o godz. 18.46. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia informacja się potwierdziła. Jeden z pojazdów stał rozbity przy drzewie, drugi na boku leżał na drodze.

Po rozpoznaniu okazało się, że w wypadku ucierpiały kobieta i 2. mężczyzn, którym strażacy do chwili przybycia zespołu ratownictwa medycznego udzielali pierwszej pomocy. Kobieta z mężczyzną w wieku 40 i 36 lat podróżujący Oplem Vectrą na nowotomyskich numerach rejestracyjnych zostali przetransportowani do świebodzińskiego szpitala, mężczyznę kierującego VW Golf na numerach zielonogórskich  w stanie ciężkim śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportował do szpitala w Zielonej Górze.

Droga była całkowicie zablokowana przez 2 godziny.