Niebezpieczny tydzień na drogach.

W minionym tygodniu strażacy z terenu powiatu świebodzińskiego wielokrotnie udzielali pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych.

11. sierpnia na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 277 w okolicy miejscowości Pałck (gmina Skąpe) 60.letni mężczyzna prawdopodobnie przysnął za kierownicą Fiata Punto na zielonogórskich numerach rejestracyjnych, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili strażacy z OSP Niekarzyn. Mężczyznę zespół ratownictwa medycznego przetransportował na rutynowe badania do świebodzińskiego szpitala.

13. sierpnia opodal miejscowości Ługów (gmina Świebodzin)  kierująca samochodem osobowym Nissan Micra na łuku drogi powiatowej nr 1242F nie opanowała pojazdu i doprowadziła do dachowania. Autem podróżowały dwie 17.latki, z których jedna była w 4. miesiącu ciąży. Tym razem pierwszej pomocy udzielili strażacy świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Kobietom założono kołnierze ortopedyczne i opatrzono rany. Poszkodowane zostały przekazane przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego, którego lekarz powziął decyzję o przetransportowaniu do szpitala celem szczegółowej diagnostyki.

14. sierpnia kwadrans przed godziną 7. rano z WCPRu otrzymaliśmy zgłoszenie o wywróconym samochodzie ciężarowym z przyczepą na 82. kilometrze austostrady A2 w kierunku Poznania (okolice Trzciela, powiat międzyrzecki). Do zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz, jako, że z pikietaża drogi wynikało, iż jest to rejon działania komendy powiatowej PSP w Międzyrzeczu poinformowano tamtejsze stanowisko kierowania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że tuż przed wiaduktem nad autostradą leży powalony zestaw samochodu ciężarowego z przyczepą, którym podróżowało tylko dwóch kierowców. Opuścili oni pojazd samodzielnie przed przybyciem ratowników bez widocznych obrażeń. Jeden z nich uskarżał się na duszności. Do chwili przybycia zespołu ratownictwa medycznego pozostawał on pod opieką strażaków. W działania zaangażowane były zastępy pobliskiej OSP Brójce oraz JRG PSP ze Świebodzina i Międzyrzecza.