Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Świebodzinie.

25 maja 2018 r. w Świebodzinie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w intencji strażaków. Kolejnym elementem był przemarsz pocztów sztandarowych i pododdziału strażaków wraz z zaproszonymi gośćmi na plac przed ratuszem, gdzie przeprowadzono uroczysty apel.

Organizatorami i zarazem gospodarzami uroczystości byli: bryg. Dariusz Paczesny – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świebodzinie.

Obchody Dnia Strażaka w Świebodzinie swoją obecnością uświetnili: Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. – bryg. Janusz Drozda, starosta świebodziński – Zbigniew Szumski, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji a także liczna grupa emerytów PSP.

Poczty sztandarowe wystawiła KP PSP w Świebodzinie oraz jednostki OSP z Dąbrówki Wlkp., Jemiołowa, Lubrzy, Nowej Wioski, Szczańca i Zbąszynka.

Uroczystość była okazją do nadania wyższych stopni służbowych funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz wręczenia medali zarówno strażakom z Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wielkie wrażenie na gościach wywarła Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Jemiołowa.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sikawek konnych.