Świebodzin. Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Wiktoria Lewandowska ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Świebodzinie, Jędrzej Biniakowski ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku, Karol Wierzbicki z Gimnazjum w Zbąszynku, Łukasz Jesiołkiewicz z Gimnazjum w Radoszynie, Karolina Kosicka z Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku oraz Patryk Krakowian z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kręcku reprezentować będą powiat świebodziński na eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Eliminacje powiatowe odbyły się w czwartek 23 marca 2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. W tegorocznym turnieju uczestniczyło 18 zawodników. Ich zmagania oceniało jury w składzie: bryg. Dariusz Paczesny, druh Leszek Parandyk oraz st. asp. w st. spocz. Jerzy Wrzesień.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych tj.: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz poznanie tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Organizatorem turnieju był Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Świebodzinie, Komenda Powiatowa PSP w Świebodzinie oraz Starosta świebodziński.

Komitet organizacyjny Turnieju składa podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju oraz opiekunom za właściwe przygotowanie uczestników.

Szczególne podziękowania ślemy sponsorom: SPRICK ROWERY Świebodzin, dystrybutor sprzetu pożarniczego KADIMEX Warszawa, Biuro Rachunkowe IZAREK Świebodzin.

Wszystkim życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich i finale krajowym włącznie.

http://www.swiebodzin.tv/wiadomosci/526,wymien-rodzaje-drabin

http://swiebodzin.naszemiasto.pl/artykul/mlodziez-zapobiega-pozarom-turniej-wiedzy-pozarniczej,4059052,artgal,t,id,tm.html