Tragiczny pożar w Gościkowie.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem 29 października 2015 r.

O godzinie 6.06 dyżurny stanowiska kierowania świebodzińskiej straży pożarnej telefonicznie został poinformowany o intensywnie wydobywającym się dymie z jednego z domów w miejscowości Gościkowo (gmina Świebodzin). Dzwoniący poinformował również, że mieszka w nim samotny, starszy mężczyzna.

Do pożaru natychmiast zadysponowano zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Świebodzina oraz OSP z Jordanowa, Lubrzy i Rusinowa. Do akcji wyjechał również podnośnik z Międzyrzecza.

Na miejsce jako pierwsi przybyli druhowie z Jordanowa. Paliło się w parterowym budynku. Wewnątrz panowało bardzo duże zadymienie. Nie posiadając aparatów ochrony dróg oddechowych nie mogli wejść do środka. Wybili więc szyby w oknie i przystąpili do gaszenia z zewnątrz.

W tym czasie przybyły zastępy ze Świebodzina. Strażacy wyposażeni w aparaty oddechowe mogli wejść do palącego się budynku. Po szybkim rozpoznaniu stwierdzono, że pożarem objęty jest tylko jeden pokój. Jedna rota przystąpiła do gaszenia pomieszczenia, druga przeszukiwała pozostałe izby.

Po ugaszeniu ognia i oddymieniu strażacy na spalonym tapczanie natknęli się na zwęglone zwłoki ludzkie. Formalnością było stwierdzenie przez przybyłego lekarza zgonu. Jak się później okazało był to samotnie mieszkający starszy mężczyzna.

Dalsze czynności przejęła grupa policyjnych techników, którzy pod nadzorem prokuratora mają ustalić okoliczności zdarzenia.