Świebodzin. Komendant spotkał się z przedstawicielami komisji zakładowej NSZZ Solidarność.

W wyniku ogłoszenia przez Radę Krajową Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” Uchwały nr 9/2015 z dnia 19 sierpnia 2015 r. w sprawie podwyżek ogłoszonych przez MSW na 2016 r. doszło do spotkania Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie st. bryg. Zygmunta Rogowskiego z przedstawicieli Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” – asp. sztab. Marcinem Naksem oraz st. ogn. Remigiuszem Zglinieckim.

Przedstawiciele Komisji Zakładowej poinformowali, że przyłączają się do zaleceń uchwały Krajowej Sekcji Pożarnictwa o zaostrzeniu akcji protestacyjnej polegającej między innymi na bojkocie z dniem 7 września br.  szkoleń w jednostkach ratowniczo-gaśniczych PSP oraz prowadzenia szkoleń dla strażaków OSP.

W związku z powyższym, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Zygmunt Rogowski zmuszony został do odwołania zaplanowanych jednoetapowych szkoleń z zakresu strażaka-ratownika OSP rozpoczynających się od 04 września br., 25 września br. oraz II Manewrów w Ratownictwie Medycznym zaplanowanych na 11-12 września br.

Informujemy jednocześnie, że bez wsparcia strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Świebodzinie nie jesteśmy w stanie prawidłowo przeprowadzić ww. szkolenia.

W załączeniu Uchwała nr 9/2015 z dnia 19 sierpnia 2015 r. KSP NSZZ „Solidarność”.