Świebodzińscy strażacy-nurkowie doskonalili umiejętności.

W środę 24 czerwca 2015 r. pomimo niesprzyjającej pogody strażacy-nurkowie świebodzińskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej doskonalili swoje umiejętności. Ćwiczenia odbyły się na terenie kąpieliska miejskiego na Jeziorze Wilkowskim w Wilkowie.

Celem nadrzędnym zajęć było pływanie na orientację, praca w grupie oraz prace poszukiwawcze pod wodą. W ramach ćwiczeń nurkowie przeszukali także dno akwenu. Nie byliśmy zbytnio zdziwieni tym, co znaleźliśmy na dnie kąpieliska.

Co rusz nurkowie spod wody przekazywali kolegom na pomoście worki pełne butelek i puszek po… piwie. Tyle się mówi o zachowaniu trzeźwości podczas wypoczynku nad wodą, a tymczasem tyle się tu spożywa alkoholu, nie bacząc na groźną naturę wody. Innym aspektem „znaleziska” jest to, że ludzie chcą wypoczywać nad czystą wodą, a tymczasem tyle w niej pozostawiają śmieci.

Ćwiczenia obserwował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie bryg. Dariusz Paczesny oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej asp. sztab. Dariusz Pałasz.

Apelujemy o trzeźwość i rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą!