Łagów. JEEPem w drzewo.

W poniedziałek 8 czerwca 2015 roku na ulicy Toporowskiej w Łagowie o godzinie 21.05 kierująca samochodem JEEP Cherokee na łuku mokrej i śliskiej nawierzchni jezdni straciła panowanie nad pojazdem po czym uszkodziła przydrożną lampę a następnie uderzyła w drzewo.

Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jemiołowa, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Zaopatrzyli kobietę w kołnierz ortopedyczny i wspierali psychicznie. Po dojeździe zastępów z JRG Świebodzin przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do rannej po czym ewakuowano ją z rozbitego auta i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. 66.letnią kobietę z urazem klatki piersiowej przetransportowano do świebodzińskiego szpitala.

Strażacy w międzyczasie zabezpieczyli miejsce po wyrwanej lampie. Przy użyciu detektora prądu elektrycznego zbadali uszkodzone przewody. Potwierdziły się przypuszczenia ratowników. Kable były pod napięciem. Wezwane pogotowie energetyczne zlikwidowało zagrożenie.