Świebodzin. „Uratuj Życie”.

W środę 3 czerwca 2015 roku już po raz 7. uczestniczyliśmy w powiatowym konkursie pierwszej pomocy pod hasłem „Uratuj Życie”. Tym razem turniej odbył się na terenie Publicznego Gimnazjum w Radoszynie.

 W tegorocznej edycji udział wzięły 5.osobowe reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu świebodzińskiego, gimnazjum z Radoszyna oraz gimnazja nr 1 i 3 ze Świebodzina.

Zwycięzcą konkursu zostało Publiczne Gimnazjum nr 3 w Świebodzinie, na drugim miejscu uplasował się Powiatowy Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie, na trzecim Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świebodzinie. Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną pisząc test z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy jak i praktyczną na przygotowanych dla nich stacjach konkursowych, na których upozorowane były wypadki z zagrożeniem życia i zdrowia.

Naszą „cegiełką” w konkursie była prezentacja działań ratowniczych po pozorowanym wypadku autobusu z samochodem osobowym – zdarzenia mającego charakter masowego.

Do ćwiczeń włączył się Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp., zespół pogotowia ratunkowego Nowy Szpital w Świebodzinie, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie, Stowarzyszenie Pomoc Medyczna Auxilium Medici w Łagowie, Medyczne Studium Zawodowe oraz Stowarzyszenie Ratowników PCK z Gorzowa Wlkp.

Podsumowując turniej Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski podziękował wszystkim służbom i organizacjom za udział i zaangażowanie w organizację konkursu.

Opracował: bryg. Dariusz Paczesny Oficer Prasowy KP PSP  w Świebodzinie
Foto: Aleksadra Pigla Starostwo Powiatowe w Świebodzinie