Świebodzińscy strażacy dzieciom w dniu ich święta.

Dzieci z przedszkoli i szkół podczas wizyt w naszej jednostce wielokrotnie dawały nam, strażakom, wiele powodów do radości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Nie obywało się i bez wzruszeń, zwłaszcza podczas inscenizacji przygotowanej dla nas z okazji Dnia Strażaka przez „Muchomorki”, „Motylki” i „Żabki” – maluchów z przedszkoli nr 1 i 3 w Świebodzinie.

Teraz my, strażacy, z okazji ich święta Dnia Dziecka postanowiliśmy się zrewanżować. W sobotę i niedzielę 30-31 maja 2015 r. odwiedziliśmy wszystkich, którzy nas zaprosili.

Podczas spotkań prezentowaliśmy sprzęt, którym posługujemy się podczas akcji, przedstawialiśmy zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku oraz jak reagować na zagrożenia.

Największą atrakcją wśród najmłodszych, jak zawsze, cieszyło się „strzelanie wodą do celu” czyli przewrócenie strumieniem wody drogowych pachołków. Oczywiście odbywało się to pod fachowym okiem strażaka.

Lista placówek i miejsc, które odwiedziliśmy była bardzo długa, dlatego też nie sposób wszystkie wymienić. Wszędzie witani byliśmy bardzo serdecznie, za co bardzo dziękujemy.