Łagów. Groźny wypadek na skrzyżowaniu

22 lutego 2015 roku doszło do groźnego wypadku w Łagowie na skrzyżowaniu ulicy 1 Lutego z ulicą Łazienkową .

Kwadrans po godzinie 10.tej dyżurna pogotowia ratunkowego odebrała telefon z prośbą o pilną interwencję. Zgłaszająca informowała, że doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Dalej mówiła, że jeden z podróżujących ma bardzo poważnie złamaną rękę, z rany intensywnie cieknie krew…

Na ratunek natychmiast wyjechał zespół pogotowia ratunkowego i dwa zastępy świebodzińskich strażaków. Zadysponowano także strażaków z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej z Jemiołowa, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku.

Okazało się, że na skrzyżowaniu doszło do zderzenia Opla Vectry i Land Rovera. Autami podróżowali tylko kierowcy. Samochody opuścili przed przybyciem ratowników. Potwierdziły się słowa zgłaszającej. Jeden z uczestników wypadku doznał otwartego złamania ręki. Rana bardzo krwawiła.

Druhowie z Jemiołowa nie przespali szkolenia z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Fachowo zaopatrzyli złamaną kończynę zanim na miejsce przybyło pogotowie i zawodowi strażacy.

Dla bezpieczeństwa ratowników skierowano ruch drogowy objazdem przez pobliski parking. Poszkodowanego 55.letniego mężczyznę na dalsze leczenie pogotowie przetransportowało do świebodzińskiego szpitala.

Po zakończeniu prac grupy dochodzeniowo-śledczej policji strażacy usunęli z drogi wyciekłe płyny eksploatacyjne. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą wypadku był kierujący Oplem, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Roverowi.