Tragiczny wypadek na autostradzie.

Do tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie A2 doszło w poniedziałek 17 listopada 2014 roku w okolicach miejscowości Żelechów (gmina Łagów).

Tuż przed godziną 20. operator wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego w Gorzowie Wlkp. przekierował do dyżurnego świebodzińskiego pogotowia ratunkowego rozmowę.

 

Mężczyzna opanowanym głosem informował, że jest świadkiem wypadku na 56 kilometrze autostrady A2 w kierunku na Poznań, w którym doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dalej mówił o dwóch rannych osobach. Informacja ta błyskawicznie została przekazana dla strażaków.

Na pomoc natychmiast ruszyły dwa zastępy świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej i zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe we wskazane miejsce okazało się, że doszło do zderzenia półciężarowego VW LT na żnińskich numerach rejestracyjnych (woj. kujawsko-pomorskie) z osobowym Peugeotem Partnerem na numerach płockich (woj. mazowieckie).

Kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych nie odnosząc obrażeń. Wskutek wypadku, w poważnie uszkodzonym aucie, uwięziony został pasażer osobówki. Jego stroną bowiem samochód uderzył w Volkswagena.

Nieprzytomnego mężczyznę uwolnili przygodni użytkownicy autostrady i przystąpili do jego reanimacji. Niestety, przybyły lekarz stwierdził zgon 51. latka.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wstrzymali ruch na drodze i oświetlili teren wypadku umożliwiając przeprowadzenie, pod nadzorem prokuratora, czynności grupie policyjnych techników, których dochodzenie ustali dokładny przebieg wypadku.

Jest to pierwsza, śmiertelna ofiara wypadku na świebodzińskim odcinku autostrady A2.

bryg. Dariusz Paczesny
zastępca komendanta powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej
w Świebodzinie