Smardzewo. Wypadek drogowy.

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło we wtorek 16 grudnia 2014 r. w miejscowości Smardzewo (gmina Szczaniec). O godzinie 13.17 poprzez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. zostaliśmy powiadomieni o wypadku dwóch samochodów osobowych przy miejscowej szkole. Dzwoniący informował, że auta są poważnie rozbite. W jednym z nich z grymasem bólu znajduje się bardzo młoda kobieta.

Do zdarzenia wespół z dwoma zastępami straży pożarnej wyjechał zespół pogotowia ratunkowego. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia samochodów Audi A4 i Rovera 93. Kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych nie odnosząc obrażeń. W Roverze pozostała pasażerka. Narzekała na potworny ból miednicy.

Aby nie pogłębić ewentualnych urazów 16.latkę z auta ewakuowano na desce ortopedycznej. Pogotowie przewiozło ją na dalsze badania diagnostyczne do świebodzińskiego szpitala. Siła, z jaką zderzyły się pojazdy musiała być potworna, o czym świadczą zniszczenia przodów obu aut.

Wszystko wskazuje na to, że przypuszczalną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego Roverem.

bryg. Dariusz Paczesny
zastępca komendanta powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej
w Świebodzinie