Skąpe-Cibórz. Wypadek dostawczaka.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek 16 grudnia 2014 roku na drodze powiatowej nr 1227F.

Kilka minut przed godziną 7. rano mężczyzna telefonicznie powiadomił dyżurnego stanowiska kierowania świebodzińskiej państwowej straży pożarnej o wypadku dostawczego auta, który rozbił się o przydrożne drzewo tuż przy miejscowości Cibórz (gmina Skąpe). Według relacji zgłaszającego w dostawczaku uwięziony został kierowca, z którym nie mógł nawiązać kontaktu.

Na ratunek natychmiast wyjechały dwa zastępy z jednostki ratowniczo – gaśniczej i zespół ratownictwa medycznego ze Świebodzina oraz zastęp ochotniczej straży pożarnej z pobliskiego Skąpego.

Po przybyciu ratownicy stwierdzili, że na wąskim odcinku drogi kierujący Peugeotem Boxerem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz auta, przygnieciony deską rozdzielczą, bez oznak życia znajdował się kierowca.

Z nadzieją podjęliśmy akcję ratowniczą. Przy użyciu hydraulicznych narzędzi usunęliśmy drzwi auta umożliwiając dotarcie lekarza. Niestety, na pomoc było za późno. Lekarz stwierdził zgon 32.letniego mężczyzny, który zginął na miejscu wskutek odniesionych obrażeń.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję i prokuratora pomoc drogowa odholowała uszkodzony pojazd a strażacy usunęli pozostałości powypadkowe.

Ruch na drodze związany z akcją ratowniczą i dochodzeniowo-śledczą wstrzymano na 3 godziny.

Opracował:
bryg. Dariusz Paczesny
zastępca komendanta powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie

Foto:
asp. sztab. Piotr Sutkowski
KP PSP w Świebodzinie