Łagów. Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Strażaków Płetwonurków.

W piątek 10 sierpnia 2012 roku na jeziorze Ciecz w Łagowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Strażaków Płetwonurków. W tegorocznych zawodach w szranki stanęło 16 strażaków zawodowych z Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Nowej Soli, Świebodzina i Zielonej Góry oraz 3 druhów ochotniczej straży pożarnej z Bytomia Odrzańskiego.

Zawodnicy, pod czujnym okiem komisji sędziowskiej w składzie: kpt. Jarosław Zatylny, asp. sztab. Dariusz Pałasz, mł. asp. Cezary Mucha, str. Mateusz Kołaczek, str. Krzysztof Modrzyk startowali w konkurencji indywidualnej oraz drużynowej.

W tym roku prym wiedli doskonale przygotowani, zarówno technicznie jak i kondycyjnie, płetwonurkowie z Międzyrzecza, którzy w pierwszej szóstce ulokowali aż 4 zawodników.

Klasyfikacja w konkurencji indywidualnej przedstawia się następująco:
1. Łukasz Januszewicz (Zielona Góra)
2. Łukasz Sienkowski (Międzyrzecz)
3. Michał Rosół (Międzyrzecz)
4. Tomasz Teleśnicki (Międzyrzecz)
5. Dariusz Wasilewski (Międzyrzecz)
6. Grzegorz Górka (Świebodzin)

Klasyfikacja drużynowa:
1. Międzyrzecz
2. Świebodzin
3. Zielona Góra

Najlepsi strażacy płetwonurkowie puchary i dyplomy otrzymali z rąk Zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Grzegorza Stachowiaka.

Celem organizacji mistrzostw strażaków płetwonurków poza sprawdzeniem stopnia ich wyszkolenia i doskonaleniem umiejętności poprzez rywalizację sportową jest wymiana doświadczeń w zakresie akcji ratowniczych oraz popularyzacja nurkowania.

mł. bryg. D. Paczesny
KP PSP Świebodzin