Świebodzin. Turniej Wiedzy Pożarniczej

Patryk Baranowski i Arkadiusz Kałużny ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Świebodzinie, Angelika Szymendera i Ewelina Michna z Gimnazjum w Zbąszynku, Agnieszka Krystianc z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszynku oraz Grzegorz Cichowlas z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu reprezentować będą powiat świebodziński na eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje powiatowe odbyły się w czwartek 22 marca 2007 r. w siedzibie Komendy Powiatowej państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.

W tegorocznym turnieju uczestniczyło 15 zawodników. Ich zmagania oceniało jury w składzie: mł. bryg. Dariusz Paczesny, druh Leszek Parandyk oraz st. asp. w st. spocz. Jerzy Wrzesień.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz praktycznych znajomości posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych tj.: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa PSP oraz Starostwo Powiatowe.

Więcej w galerii.

mł. bryg. Dariusz Paczesny